AKP’den Arnavutköy’e yeni A.Adayı: Zeki Kazancı
20 Aralık 2008 Cumartesi Saat 17:23
Hadımköy Belediye Meclis Üyesi Zeki Kazancı, Arnavutköy Belediye Başkanlığı’na Ak Parti’den aday adayı oldu.

Aylardır Hadımköy’de fısıltı gazetesi şeklinde dolaşan söylenti başkan aday adayı Zeki Kazancı geçtiğimiz Salı günü Arnavutköy Belediye başkanlığı için adaylık başvurusunu yapması ile sonuçlandı.

Başvuru dilekçesini Ak Parti İlçe Başkanı Av. Ercan Üner’e teslim eden Kazancı, “Siyasi tecrübemi Arnavutköy’de de hizmete yansıtmak için aday oluyorum” dedi. 

Bu başvuru ile birlikte Ak Parti’den şuana kadar 4 ismin Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvuru dilekçesini aldıklarını ifade eden İlçe Başkanı Üner, yaptığı açıklamada; “Zeki Kazancı’nın değerli bir partili olduğunu ve Hadımköy’de meclis üyeleri olduğunu belirterek hayırlı olmasını diledi. Son başvuru tarihine kadar sayısının artacağını söylemek istiyorum. Hali hazırda 5 belde belediye başkanımız var. Onlar da başvurularını bugün yarın yapacaklar. Bu sürecin hepimize hayırlı olmasını diliyor ve Zeki Kazancı kardeşimize de bu süreçte başarılar diliyorum. 

29 Mart’a kadar netice ne olursa olsun bizim tüm aday adaylarımız bizlerle birlikte çalışacaklardır. Hepsi de oldukça değerli ağabeylerimizdir. Adil bir yarış olacaktı ve bu yarışın sonu ne olursa olsun, hangi isim çıkarsa çıktın tek vücut halinde onun arkasından koşacağımıza inanıyorum” dedi. 

Başvuru ziyaretinde konuşan Zeki Kazancı; “Belediyeciliği kendine meslek edinmiş bir kişi olarak mesleki tecrübemi ve siyasi geçmişimi hizmete dönüşmesini arzu etmiştim. Bunun da yeri burasıdır, Ak Parti’dir. Bu manada Arnavutköy için hayırlı olan ne ise o olsun diyorum” dedi.

Zeki Kazancı Kimdir  
1959  Trabzon, Yomra doğumlu. Bakırköy Ticaret Lisesi ve Fatih Davutpaşa Lisesi’ni bitirdi. 1986 Yılında İTÜ Sakarya Mühendislik Fakültesi’nden “İnşaat Mühendisi” olarak mezunu. İstanbul’da özel sektörde mesleğimle ilgili çalışmaya başladıktan sonra 1987-1988 Yıllarında Gaziemir Ulaştırma Okulu’nda Kısa Dönem olarak vatani görevimi yaptı. 1988 Yılında İstanbul Güngören’de Serbest Mühendislik ve İnşaat İşleri yapmak üzere iş hayatına atıldı.
1992 Yılında Güngören Belediye Meclis Üyesi seçilerek aktif siyasete ilk adımı attı. 2004 Yılı yerel seçimlerinde İstanbul Hadımköy Belediye Meclis Üyesi seçildi.Hadımköy Belediyesi’nde Teknik  Başkan  Yardımcılığı, çeşitli komisyonlarda komisyon başkanlığı, komisyon üyeliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği yaptı.Evli ve dört çocuk babası olan Kazancı orta derecede Almanca biliyor.

Sultangazigazetesi.com